вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niepoprawnie zabezpieczone ogrodzenia z drewna szybko się zużywają i mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot powinno się poznać sposoby konserwacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada zacząć od poprawnego i skrzętnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest weryfikacja, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanieść następne preparaty, które asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ten sposób płot zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne przez co nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają także biokorozji wskutek tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий